Giidituurid kohalikega

Giidituurid kohalikega

Sellel suvel avaneb kõigil huvilistel võimalus osa saada põnevatest giidituuridest kohalikega. Eestikeelsed giidituurid toimuvad laupäeviti algusega kell 17.00 Tallinna Värava juurest. Kõikide tuuride läbivaks teemaks ja kandvaks ideeks on „Minu Pärnu“ – need on nende inimeste lood oma kodulinnast, mis on kantud nende huvidest, tegevusaladest, kogemustest ja mõtetest. Tuuride keskmes ei ole mitte niivõrd ajaloolised andmed ja faktid, vaid inimeste vahetud lood sellest, millisena nad Pärnut näevad ja tajuvad. Tutvu meie kohalike giididega allpool.

19. juuni

Jalgsi ja ekskursioonibussiga

Herdis Elmend

Olen Hiiumaal sündinud, aga Pärnus juba piisavalt kaua elanud, et siin teada kõiki põnevaid nurgataguseid ja rääkida põlispärnakatega samas murdes. Minu Pärnu on koht, kus ma saan nautida erinevaid looduse stiihiad, tunnetada kogukonna lähedal olekut ja tegeleda oma harrastustega parimal võimalikul viisil.

26. juuni

jalgrattal

Ants Vessmann

Peaaegu et põline pärnakas, tervisespordi- ja motohuviline kinnisvaramaakler, kes tutvustab tuuril osalejatele Pärnut oma töö vaatevinklist ja oma hobidest lähtuvalt ning jutustab põnevaid ja humoorikaid lugusid elust enesest.

3. juuli

Jalgsi

Andres Siplane

Ilmselt on nii, et alguses hingab iga linnakodanik hingab sisse linna õhustikku, sulandub linna rütmidega kokku ning panustab ise lõputult mööda tänavaid lonkides linnapildi kujunemisse. Ühel hilisemal hetkel aga püüab hakata linnas ilmnevaid dünaamikaid mõtestama, nägema nende seesmist loogikat ning otsima nähtustele tähendusi. Andres Siplane, kelle kodu asub Pardi ja Kanali nurga peal, püüab käesolevalt tabada ja lahti seletada neid võnkeid, mis esinevad liinil vanast sillast kuni Koidula pargini.

10. juuli

jalgsi

Martin Kummets

Olen ajaloohuviline pärnakas, kes on aastakest kuus Pärnus õllekultuuri arendanud ja eraviisiliselt näinud "õues mängimise" arenguid üheksakümnendatest saadik. Viin tuuril osalejad Pärnu õlle ajaloo ja tänapäevakultuuri avastusrännakule ning üheskoos mõtiskleme selle üle, mis on saanud saja baari linnast.

17. juuli

jalgrattal

Erik Naissaar

Olen 22-aastane Pärnu spordikorraldaja, samuti ka sajakonna lapse treener erinevates huvikoolides ja -ringides. Vabal ajal võib mind leida jalutamas linnatänavatel või einestamas kohalikes kohvikutes. Õhtud kulgevad trenne andes. Tuuril läbime jalgratastega mitmeid spordiobjekte ja kohti, kus korraldatakse spordiüritusi ning proovime ise ka street workouti. Tule, avasta ja pane end proovile!

24. juuli

jalgsi

Marju Kurvits

Minu Pärnu märksõnadeks on: Saabastega Kassi Lasteteater, Kiilakas, Chaplin, Pärnu Muuseum, Uttattoo, Kunstnike Maja, Pildikoda, armsad nurgatagused ja sopid ning palju palju muud. Mulle meeldivad julged inimesed ja erilised kohad. Olen Pärnu patrioot ja naudin siin iga hetke ja paika. Tule avasta minuga Pärnu nurgataguseid!

31. juuli

jalgrattal

Piret Tali

Olen Piret Tali, sündinud Pärnus Sillutise tänava vanas haiglas. 17-aastaselt läksin Tartusse ülikooli ning Tallinna tööle ja pärast seda olen Pärnus hooajaline elanik. Juba üle Pärnu jõe vana silla sõites tunnen, kuidas töö ja mured selja taha jäävad ning mõnus ja muretu Pärnu mind vastu võtab. Olen töötanud ajalehtedes, raadios ja televisioonis, õpetanud ja kirjutanud raamatuid. Neist kolm ka Pärnust – “Pioneer Viru tänavast”, “Koidula kooli lugu II“ ja „Minu Pärnu“.

7. august

jalgrattal

Jaana Kikas

Olen pärit Pärnumaalt, kuid viimased paarkümmend aastat elanud just Pärnus. Elades erinevates linnaosades olen näinud, kuidas Pärnu erinevad linnaosad on õitsema löönud ning ootavad avastamist. Minu Pärnus saab jalgrattaga turvaliselt igale poole sõita – ühel hetkel on võimalik imetleda imeilusat Pärnu randa, mis on täis päevitunud turiste ning järgmisel hetkel leida ennast mõnest linnaäärsest kõrvaltänavast, kus saab nuusutada lillede lõhna ja kuulata kukkede kiremist.

14. august

jalgrattal

Veronika Meibaum

Minu lapsepõlvekodu asus Riia mnt alguses. Mäletan Cibuse krõbeda koorikuga vormileiba ning pehmet saia, mis kippus enne koju jõudmist ära söödud saama. Suundume jalgratastel avastusretkele pikki jõge ning uurime, mis on saanud kunagisest õlletehasest ning kus tänapäeval värsket leiba-saia osta saab.

21. august

JALGRATTAL

Helle-Triin Hansumäe

Helle-Triin Hansumäe on Muinsuskaitseameti Pärnu nõunik, kes oskab näha fassaadist kaugemale ja "lugeda" majade detaile ning märgata seda, mida teised ei pane tähele. Jalutuskäigud Helle-Triinuga on kui põnevad avastusretked meile tundmatusse maailma.

28. august

jalgrattal

Roland Sünt

Põline pärnakas, kes pärast välismissioonidel osalemist on leidnud oma koha meeskonnavanemana Pärnu Päästekomandos, viib huvilised rännakule läbi oma Pärnu ning tutvustab linna läbi oma ametialaste lugude ja kogemuste. Tuuris osalejatele avaneb võimalus külastada ka uut päästekomando depood.

Vaata meie teisi tuure

Pärnu Private Tours pakub mitmekesist valikut ekskursioonidest koos professionaalse giidiga – alates traditsioonilistest kuni maitseelamustuurideni välja

1,5 tundi

“Jumala kolm nuhtlust – sõjad, tulekahjud ja katk Pärnu ajaloos”

Avasta, kuidas sõjad, tulekahjud ja haigused on kujundanud Pärnu linnaruumi

VAATA TUURI
1,5 tundi

Giidiga Pärnu ajaloo vägevate naiste radadel

Pärnu naised, kes mõjutasid kultuuri ja ajalugu nii Eestis kui välismaal

VAATA TUURI
kuni 2 tundi

Jalgratastel agulitesse ja mere äärde

Kesklinnast agulitesse ja mere äärde

VAATA TUURI
2,5 tundi

Giidiga õlleteemaline tuur koos degusteerimisega

Pärnu õllepruulimise ajalugu tutvustav tuur koos käsitööõlle degusteerimisega

VAATA TUURI
kuni 1,5 tundi

Elektritõukeratastel Pärnut avastama

Ajalooline kesklinn ja kuurordiala

VAATA TUURI
kuni 2 tundi

Romantiline paadituur koos piknikukorviga mööda Sauga ja Pärnu jõge

Avasta Pärnut uue ja põneva nurga alt

VAATA TUURI
kuni 2 tundi

GIIDIGA SUPELSAKSTE RADADEL

Astu supelsakste radadel ja tunne end tõelise suvitajana

VAATA TUURI
1 tund

Lastesõbralik giidiga ekskursioon Pärnu vanalinnas

Lõbus ja mänguline ekskursioon kõige noorematele

VAATA TUURI
1,5 tundi

Armastuselinn Pärnu: lugusid armastusest ja armuvalust

Avasta kaunis ja huvitav Pärnu vanalinn giidiga tuuril

VAATA TUURI
1,5 tundi

Giidiga Vene impeeriumi ajaloo radadel Pärnus

Kaks sajandit Vene Impeeriumi linnana

VAATA TUURI
1,5 tundi

Tõestisündinud lood ja uskumatud legendid

Lugusid täis jalutuskäik pajatab nii kaugemast kui ka lähemast ajast ning tutvustab kuurortlinna uue, vahest ka ootamatu nurga alt

VAATA TUURI
kuni 2 tundi

Ekskursioon Pärnu vanalinnas koos Punase Torni ringpanoraamkino külastusega

Ekskursioon Pärnu vanalinnas koos Punase Torni külastusega

VAATA TUURI
Avasta Pärnu koos Pärnu Private Toursiga